هیچهایک یا مرامی سواری

ارشاد میگه:

هیچ‌هایک یعنی مرامی‌سواری. یه روش ارزون، کمی سخت، و البته پر از ماجرا و قصه‌س برای مسافرت کردن. هیچ‌هایک یه روش اقتصادی و بسیار هیجان‌انگیز ولی نسبتاً سخت برای رفتن از نقطه‌ی الف به نقطه‌ی ب هستش. یعنی تو نقطه‌ی الف بغل جاده وایمیسی، دستت رو به سمت جاده دراز می‌کنی و به ماشین‌ها لبخند می‌زنی تا بلاخره یکی بزنه بغل تا سوارتون کنه. بعد می‌ری جلو و ازشون می‌پرسی که آیا یه همسفر می‌خوان و اینکه تمایل دارن شما رو بدون پول تا یه جایی برسونن؛ هرجایی که به مسیر آقا/خانم راننده بخوره، و تو مسیر شما به سمت نقطه‌ی ب باشه.

در مورد هیچهایک اینجا خیلی کامل توضیح داده شده.

همیشه سفر رو دوست داشتم و برای سفر رفتن از هر فرصتی استفاده می کنم. از سفرهای یکی دو روزه یا یکی دو هفته ای تا طبیعت گردی و کوهنوری (البته بیشتر کوه پیمایی) و کویر و دریا …

ولی سفر این مدلی یعنی طوری که واقعا هیچهایک باشه رو تجربه نکرده بودم تا اینکه امسال تونستم یه هیچهایک چهار روزه به رزومه خودم اضافه کنم D:

تجربه ناب و البته آموزنده ای بود.

اینکه یاد میگیری چطور سر صحبت رو باز کنی با راننده کامیونی که معمولا سکوت و تنهایی همسفر همیشگیش هست و البته آخر سر کلی سر ذوق اومده و از تجربه ها و خانواده و بچه هاش برات میگه.

اینکه خجالت و کم رویی رو کنار بزاری و همینجوری از کسی بپرسی که میتونه امشب تو رو مهمون کنه و یه شام و جای خواب بهت بده.

اینکه دو ساعت لب جاده یه نوشته رو بالا بگیری برای اینکه ماشین های گذری تا شهر بعدی تو سوار کنن.

 

8 نظر / نظر خود را در زیر وارد کنید

    1. حمیدِ چِش دُرُشتو! یه چیزی بگم
      من تا الان فک میکردم حداقل توی شیراز هیشکی خوشتیپ (تو بخون خوشکل) تر از من نیست. نه که الان فک نمیکنما ولی یه خورده شک کردم D:

      آقا حضور و محبت شما هر جا که باشه ما رو خوشحال و دلگرم میکنه.

پاسخ دهید